Miniresort Na bělidle

Ubytování v Národním parku  České Švýcarsko

Dodatečná sleva 5 % na ubytování za přímou rezervaci při zadání slevového kupónu “belidlo”.

O násRezervace

Accommodation in Bohemian Switzerland

Guesthouse Na Belidle offers various types of accommodation directly in the National Park Czech Switzerland. You can stay in comfortable rooms in the guesthouse, reconstructed barn from the 18th century or in the House at Belidlo.

The guesthouse has 12 rooms with a total capacity of up to 33 beds. There is a lounge for all guests and a fully equipped kitchen. You can also stay with pets. Parking right in front of the guesthouse, bike storage and Wi-Fi internet access is free of charge. The entire guesthouse is non-smoking. Breakfast can be arranged for an additional fee.

The Kyjov barn was built in the 18th century and underwent a sensitive reconstruction in 2014, during which some original elements were preserved. Accommodation in the barn is very popular, especially for larger groups and families who want to be together in privacy. Total capacity is 7 fixed beds and 2 extra beds.

Even the House at Bělidlo with a capacity of 7 beds and 2 extra beds has been reconstructed. The house offers its own garden and a fully equipped kitchen. Both the barn and the house have combined heating and you can stay with your four-legged pet (the condition is that they cannot stay alone in the house).

Other information

 • Children up to 12 years old are entitled to a discount on accommodation and breakfast at a discounted price
 • Payment possible in cash only
 • Possibility of renting the entire guesthouse for large groups and families.
 • Inquiries should be sent to info@penzion-na-belidle.cz.
 • Possibility to order breakfast for guests from the guesthouse, barn and house.
 • Prices for accommodation and other services can be found in the pricelist.

  Only the Best

  From Kyjov to the border with Germany

  Kyjov - rock trail - Klenotnice - Old Doubická cesta - Radevač - Zadní Doubice - Death March Memorial - border crossing - Brtnický Bridge - Tourist Bridge - Kyjov Valley - Kyjov
  Length of the route: 15 km

  Popis trasy

  Z Kyjova od bývalé ubytovny KČT (budova venkovské školy s věžičkou) se vydáme po žluté značce skalní stezkou přes Kinského vyhlídku, Nebeskou bránou na Terasu a po ní přes Pekelnou bránu. Nad ní se tyčí skalní útvary Kočka a Pes. Pokračujeme dolů Pekelnou dolinou přes Sýrový potok vzhůru ke Skalním bratrům. Od nich Medvědí stezkou přes Lví doupě do Kateřinské rokle. Zde vystoupáme po Úzkých schodech přes Vikingskou loď dolů na Terasu a do Čerstvé doliny. Odbočíme doleva vzhůru kolem Klenotnice na Starou Doubickou cestu. Po ní a dále po Dlouhé cestě sejdeme u Piketu přes Radevač do Temného dolu. Tímto dolem dojdeme ke křížku, kde je památník obětí Pochodu smrti z roku 1945. Odtud po červené značce projdeme kolem studánky k hraničnímu přechodu pro pěší v Zadní Doubici. Pokračujeme doprava po červené značce k Brtnickému mostu, kde ústí Brtnický a Bílý potok do Křinice. Proti proudu Křinice projdeme kolem pamětní desky Pana Hilleho, prvního předsedy Spolku pro nejsevernější Čechy. Kolem Prostředního mostu dojdeme k mostu Turistickému. Zde ústí do Křinice Vlčí potok. Odtud vede cesta i do Brtníků. My však po červené značce dojdeme pod Kyjovský hrádek. Zde můžeme spatřit Kamenný most a Jeskyni víl (ledová jeskyně). Po této zastávce pokračujeme přes soutok Sýrového potoka s Křinicí a Dixova mlýna, opředenými pověstmi, se vrátíme do Kyjova. Pokud odbočíme dále doprava, dostaneme se kolem chaty KČT ke Kyjovské přehradě.

  Hodnocení

  Hodnocení

  Příjemé ubytování v přírodě s možností mít s sebou psy. Doporučuji pokoje v nižších patrech, bydleli jsme pod střechou a schodů bylo pro naši starší fenku se začínající displazií poměrně hodně.

  Aleš

  Tohle je za poslední dobu nejvíc. Naprosto na pohodu paní majitelová. Penzion nádherný. Udržovaný. V dřevěné dobové chalupě s krásným příběhem. Ozdravení těla i ducha uprostřed přírody. Býval bych doporučil, ale chci aby zde i příště pro nás měli místo 😀😍 “

  Štěpán

  Rád bych vyjádřil maximální spokojenost s tímto Penzionem, které nás nadchlo jak prostředím, čistotou a útulností, tak zejména velmi příjemným a vstřícným personálem. Už teď máte dalšího stálého navštěvníka, který se k Vám vždy bude těšit. Přejeme mnoho mnoho také tak spokojených hostů.

  Peter

  Velmi příjemné prostředí, výborná komunikace, milá obsluha, rádi se sem budeme vracet. Můžu jen doporučit.”

  Jana

  Contact

  Na Belidle
  National park Bohemian Switzerland

  Krásný Buk č. p. 1
  40746 Krásná Lípa